O nás

Naša filozofia

Našou prioritou je priniesť pacientom odbornú a kvalitne prevedenú prácu príjemným personálom. V ambulanciách Demident Banská Bystrica sa stretnete s nadštandardným vybavením, ktoré nám pomáha skvalitňovať ponúkané služby. K dispozícií sú vám odborní pracovníci, ktorí radi vysvetlia potrebnú liečbu a jej postup. Tešíme sa na Vašu návštevu 🙂
Ambulanciu Demident Banská Bystrica sme vybavili modernými technológiami, aby sme vám zabezpečili odbornú a kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Naše vybavenie umožňuje komplexnú a presnú diagnostiku a okamžitú pomoc pacientom. V našich ambulanciách používame špičkové vybavenie, ktoré v slovenských podmienkach môžeme považovať za nadštandardné. Pracovisko Demident Banská Bystrica je zariadené nanovo. Pri vykonávaní služieb využívame len tie najkvalitnejšie materiály.
Kvalitné technológie sme si zaobstarali kvôli vám, pacientom. Odborné vybavenie je dnes v zdravotníctve alfou a omegou. Preto sme radi, že aj vďaka nemu poskytujeme zdravotnú starostlivosť na takej úrovni, aká vyhovuje našim pacientom.

Moderné prístroje, vyššia odbornosť

Na vysokej profesionálnej úrovni robíme zubnú protetiku, ktorú ponúkame v rámci našich služieb. Spolupracujeme so zubným laboratóriom, ktoré disponuje CAD CAM systémom. Tento inovatívny systém zaručuje najvyššiu presnosť výsledkov v odbore. Súčasťou nášho vybavenia je aj intraorálna kamera. Slúži na okamžité odfotenie vykonanej práce. Fotografia sa zobrazí na monitore, ktorý sa nachádza na zubnej súprave. Využívame ju aj ako pomôcku pri konzultácii. Pracujeme tiež s intraorálnym RTG. Prístroj na počkanie vyhotoví röntgenovú snímku, čím značne urýchli diagnostiku.
Hneď vedľa našej ambulancie je miestnosť s panoramatickým zubným RTG. Ako pacienti určite oceníte, že sa kvôli röntgenovej snímke nemusíte presúvať do inej budovy. Zubný RTG sa nachádza na tej istej chodbe ako Demident Banská Bystrica, čo šetrí váš čas a urýchľuje našu prácu.

Ponúkame Vám:

Konzervačná stomatológia

Zaoberá sa hlavne ošetrením zubných kazov, výplňami a rekonštrukciami koruniek.

Chirurgická stomatológia

Najčastejšími zákrokmi v stomatologickej chirurgii sú: Protetická chirurgia, extrakcia (vytrhnutie zuba), Resekcia koreňového hrotu (odstránenie zápalových ložísk vyskytujúcich sa v hrotoch koreňov zuba), Replantácia (opätovné vsadenie nechcene odstráneného zuba), Implantáty.

Zubná protetika

Medzi zubnú protetiku zaraďujeme: korunky, fazety, mostíky, snímateľné náhrady. Pri zubnej protetike ide často najme o estetické hľadisko, ku ktorému výrazne pomáha aj kvalitný materiál a v neposlednom rade zmysel pre detail.

Dentálna hygiena

Okrem správneho čistenia zubov a inštruktáži ako sa starať o svoje zuby, aby ste sa vyhli zápalu ďasien, krvácaniu, či zubnému kazu. Vám ponúkame vysoko efektívne bielenie zubov. Pre deti od 5 do 10 rokov odporúčame pečatenie zubov a hravou formou ich naučíme starať sa o svoje zúbky.

Endodoncia

Je ošetrenie koreňových kanálikov. Používa sa pri hlbokých kazov, odumretých zubov a pri ďalších ošetreniach. Táto liečba si vyžaduje vysokú presnosť a detailné zábery. Preto v našich ambulanciách používame lekárske lupy. Lekárske lupy nám zaručujú presnú a dobre odvedenú prácu.

Strojčeky na zuby

Ortodontickou liečbou získate krásny úsmev, ktorý je bránou k úspechom profesnom ale aj osobnom živote.

Zubné implantáty – implatológia

Implantát je náhradou chýbajúceho koreňa zuba. Predstavuje trvalé, dokonalé funkčné a estetické riešenie. Používa sa vtedy, keď prišlo ku strate celého zubu. Implantát má životnosť niekoľko desiatok rokov.