[cws-row cols=1 id=“cols1″]
[cws-widget type=text title=““]

protetikaDentálna hygiena – základ pre zdravie vašich zubov a ďasien

 

[dropcap]D[/dropcap]okonalá ústna hygiena je najdôležitejšou metódou prevencie vzniku ochorení ústnej dutiny, ako sú zubný kaz a zápal ďasien (gingivitída, parodontitída). Základnou príčinou týchto ochorení je zubný mikrobiálny povlak = zubný povlak, ktorého odstraňovanie je nevyhnutné v prevencii týchto ochorení.

 

Ako zistím či potrebujem dentálnu hygienu?

 

O potrebe dentálnej hygieny zvyčajne rozhoduje zubný lekár vrámci preventívnej prehliadky alebo ošetrenia v zubnej ambulancii. Na dentálnu hygienu sa môžete objednať aj sám v prípade, že pociťuje zápach z úst, krvácanie z ďasien, pozorujete prítomnosť zubného kameňa či pigmentov na povrchu zubov alebo máte Vy, či Vaše deti fixný ortodontický aparát (fixný strojček).
Dentálna hygiena sa odporúča štandardne 2-krát do roka, u niektorých pacientov každé 4 mesiace. Prvá návšteva obvykle trvá 50 – 60 min., recallová (opakovaná –kontrolná) obvykle 30 min.

 

Zdravý úsmev nepotrebuje veľa. Iba vašu pozornosť a dôslednú starostlivosť. Prvým krokom je návšteva dentálnej hygieny. Naša  dentálna hygienička zhodnotí stav Vašej ústnej dutiny a zistí prítomnosť alebo neprítomnosť ochorenia, jeho riziká a ďalšie možné abnormality. V rámci diagnostiky zhodnotí stav mäkkých a tvrdých tkanív (teda vašich ďasien a zubov).

[/cws-widget]
[/cws-row]